Elektrokoagulacja

 

Do czego służy elektrokoagulacja zmian skórnych?
Zabieg elektrokoagulacji polega na termicznym uszkodzeniu tkanek przy użyciu prądu elektrycznego. Metodą elektrokoagulacji bezpiecznie i szybko usuwa się wiele zmian skórnych jak włókniaki miękkie, brodawki płaskie, brodawki narządów płciowych, przerośnięte gruczoły łojowe, brodawki łojotokowe, wirusowe (kurzajki), rozszerzone naczyńka, małe naczyniaki i inne zmiany.

Kto przeprowadza zabieg?
Do zabiegu kwalifikuje i przeprowadza go lekarz dermatolog lub chirurg onkolog.

Przebieg zabiegu
Zabieg polega na koagulacji zmienionej tkanki przy użyciu elektrody. Jeśli zmiana jest drobna zabieg powoduje minimalną bolesność i może nawet nie wymagać znieczulenia lub stosuje się krem znieczulający na skórę. Przy większych lub głębszych zmianach podawane jest znieczulenie cienką igłą w miejscu zmiany. Znieczulenie może powodować niewielkie pieczenie. Po elektrokoagulacji czas gojenia skóry jest indywidualny i trwa 1 do 3 tygodni.

Rady po zabiegu
Po zabiegu zaleca się unikanie ekspozycji na słońce, stosowanie wysokich filtrów, unikanie długotrwałego moczenia np. długich kąpieli. Nie należy zrywać strupka. Jeśli lekarz zaleci należy zastosować maści p/zapalne, p/bakteryjne i/lub kremy łagodzące.

Zalety elektrokoagulacji
Zabieg powoduje jedynie niewielki dyskomfort, bez krwawienia, jest aseptyczny, nie wymaga rekonwalescencji.

Przeciwwskazania do elektrokoagulacjii
posiadanie rozrusznika serca
choroby z upośledzonym krzepnięciem krwi
nieuregulowana cukrzyca
ciąża
skłonność do tworzenia rozległych blizn
przebyte do 2 tygodni przed planowaną elektrokoagulacją zabiegi jak peeling chemiczny lub mikrodermabrazja Intensywna ekspozycja na słońce w okresie do 2 tygodni przed elektrokoagulacją.

Cennik
Cena zabiegu zależna od ilości zmian
Elektrokoagulacja 1 zmiany - 150 zł + dopłata za każdą kolejną zmianę 30 zł