dr hab. n. med. Maciej Nowacki, prof. UMK

przyjmuje
Pon. 15:30 – 18:00
Śr. 15:30 – 18:00Oddział przy placu
Powstańców Śl. 1/116

e-mail: przychodnia@polimed.wroclaw.pl

WYKSZTAŁCENIE

Studia na I Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i dalej kontynuacja i ukończenie na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy, UMK w Toruniu.
Doktorat w zakresie nauk medycznych – Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy, UMK w Toruniu – 2016
Absolwent – „European School of Peritoneal Surface Oncology (ESPSO)“ Dyplomatorium: Paryż 11.09.2018 -Mentor: Prof. Olivier Glehen -Miejsce szkolenia: Lyon (Francja) – Le service de chirurgie digestive et oncologique de l’hôpital Lyon Sud
Habilitacja w zakresie nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne – specjalność chirurgia ogólna – Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Znajomość języków obcych: j. angielski, j. niemiecki – biegle oraz j. włoski/j. francuski – w zakresie analizy dokumentacji medycznej

DOŚWIADCZENIE

Odbył szereg staży klinicznych i naukowych w renomowanych ośrodkach Uniwersyteckich na świecie pod opieką ikon światowej medycyny w tym: w USA, Niemczech, Szwecji, Austrii czy Francji.

Dr Nowacki ukończył prestiżowe 2- letnie szkolenie specjalistyczne z zakresu leczenia rakowatości otrzewnej w ramach Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej ESSO i Międzynarodowego Towarzystwa Leczenia Nowotworów Powierzchni Otrzewnej -PSOGI miejsce macierzyste szkolenia: Lyon-Francja.

Dr Nowacki wprowadził w Polsce zabieg podciśnieniowej dootrzewnowej chemioterapii aerozolem. PIPAC – wykonany przez zespół CO w Bydgoszczy.

Dr Nowacki jest autorem wielu publikacji o zakresie międzynarodowym z wysokim wskaźnikiem cytowań. Jest także wykładowcą i prelegentem ponad 135 wystąpień na światowych, prestiżowych Konferencjach i Sympozjach.

Wspólnie z zespołami z dziewięciu krajów prowadzi szeroko zaawansowane badania nad innowacyjnymi i nowoczesnymi technikami leczenia z zakresu chirurgii onkologicznej.

Otrzymał Stypendium Ministerialne dla najwybitniejszych młodych naukowców.

Jest laureatem w konkursie Supertalenty Medycyny i Złoty Skalpel. Był stypendystą Prezydenta miasta Bydgoszczy i Marszałka Województwa Kujawsko-pomorskiego.

Otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia w tym na terenie Niemiec, USA, Francji.

PRACA

Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu ODDZIAŁ CHIRURGII ONKOLOGICZNEJ II – CENTRUM NOWOTWORÓW TKANEK MIĘKKICH, SKÓRY I CZERNIAKÓW – Skin Cancer Unit.

Katedra Dermatologii i Wenerologii na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy, UMK w Toruniu.

DIAGNOSTYKA I LECZENIE

Różnego rodzaju znamiona skórne, czerniak, guzki tkanek podskórnych i skóry, tłuszczaki, zmiany podejrzane skóry, kaszaki, powiększone i niejasne węzły chłonne, inne nowotwory skóry i mięsaków.

WYKONYWANE ZABIEGI AMBULATORYJNE

Usuwanie znamion skórnych, guzów i guzków tkanek miękkich, tłuszczaków, kaszaków i innych zmian skórnych. Biopsje w zakresie chorób przewlekłych i ich podejrzeń, biopsje węzłów i opieka po zabiegach chirurgicznych, onkoplastyka twarzy i narządów płciowych zewnętrznych oraz pozostałych okolic ciała.

ZAINTERESOWANIA ZAWODOWE

Tematyka zabiegów rekonstrukcyjnych, plastycznych i nowotworów skory. Nowoczesne terapie w zakresie leczenia czerniaka i mięsaków.

Cennik
cena wizyty 250 zł
Badanie dermatoskopowe całego ciała350 zł
Chirurgiczne wycięcie znamienia skórnego lub zmiany skórnej atypowej  w zależności od ilości, wielkości i umiejscowienia zmian *700 zł – 1500 zł
Wycięcie kaszaka, tłuszczaka, włókniaka w zależności od ilości, wielkości i umiejscowienia zmian *800 zł – 1800 zł
Inne zabiegi *ceny uzgadniane z lekarzem
* w cenie zabiegu opatrunki i usunięcie szwów———-