Masz uporczywe objawy jak przewlekły ból, zmęczenie lub zawroty głowy?

Masz uporczywe objawy jak przewlekły ból, zmęczenie lub zawroty głowy? Jeśli tak, to potrzebujemy Twojej pomocy! Chcemy stworzyć europejskie standardy opieki nad pacjentami z takimi dolegliwościami w oparciu o Wasze doświadczenia i potrzeby!

Badacze projektu ETUDE zainteresowani są zespołem dolegliwości, do których należą: przewlekłe odczucia bólowe, parestezje (wrażenie mrowienia, drętwienia w kończynach, odczucie gorąca), duszności, przewlekłe zmęczenie, zawroty głowy, objawy towarzyszące zespołowi jelita drażliwego, migreny, fibromialgia (choroba, w której występują wielomiejscowy ból, zmęczenie oraz zaburzenia snu). Osoby, które mają zespół podobnych dolegliwości mogą wypełnić anonimową ankietę, która posłuży naukowcom.

Prof. Joanna Rymaszewska, kierująca Katedrą Neuronauki Klinicznej na Wydziale Medycznym: – Chodzi o fizyczne dolegliwości, których przyczyn do końca nie znamy, a które są bardzo uciążliwe na co dzień. Ich mechanizmami i metodami leczenia zajmujemy się w ramach europejskiego projektu ETUDE. Pracujemy w międzynarodowym zespole i badamy opinie osób cierpiących na  uporczywe dolegliwości. Zachęcamy do wypełnienia anonimowej ankiety. 

Zespół badaczy przeprowadza to badanie w celu lepszego zrozumienia, jak wygląda opieka zdrowotna w tym zakresie w różnych krajach europejskich. Wypełnienie ankiety zajmie około 15-20 minut i jest całkowicie anonimowe. Zapraszamy!

TU MOŻESZ WYPEŁNIĆ ANKIETĘ

13 comments on “Masz uporczywe objawy  jak przewlekły ból, zmęczenie lub zawroty głowy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.